خرید لوله و اتصالات

خرید لوله و اتصالات pvc به همراه مشخصات فنی

لوله و اتصالات پی وی سی از جنس پلیمری می باشند و کاربرد های بسیار زیادی در صنعت ساختمان سازی دارند. در سال های اخیر فروش لوله و اتصالات بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته است. گروه ساختمانی حارث فعال در زمینه خرید لوله و اتصالات از جـنس pvc با راه اندازی وب سایت فروش اینترنتی و خرید لوله و اتصالات پی وی سی به عنوان مرجع معتبر خدمت رسان شما مشتریان عزیز می باشد. مقاومت بالا و مناسب بودن قیمت لوله و اتصالات از دیگر عوامل محبوبیت این محصولات می باشد. برای مشاهده محصولات و خرید لوله و اتصالات با گروه ساختمانی حارث در ارتباط باشید.

خرید لوله و اتصالات

مزایای خرید لوله و اتصالات از گروه ساختمانی حارث

روش های متنوع پرداخت

مشاورین متخصص و حرفه ای

truck-delivery-svgrepo-com-svg

تحویل به موقع و سریع

کیفیت بالای لوله و اتصالات

قیمت مناسب و تضمین آن

تنوع در محصولات

گروه ساختمانی حارث آمادگی خود را جهت تهاتر و معاوضه انواع مصالح ساختمانی با ملک در هر جای ایران با شرایط ذیل اعلام میدارد:

 1. تقاضای کتبی کارفرما به دفتر حارث با ذکر مشخصات کامل مصالح و لیست موردنیاز و مدارک و مستندات ملک مورد نظر جهت تهاتر
 2. اعزام گروه کارشناسی به محل جهت بازدید از پروژه و بررسی قیمت و موقعیت ملک مورد ارائه شده از طرف کارفرما جهت تهاتر
 3. ارائه متن قرارداد و پیش فاکتور مصالح مورد نیاز پروژه به کارفرما
 4. پس از تایید قرارداد و پیش فاکتور توسط کارفرما ظرف حداکثر ۷۲ ساعت جهت عقد قرارداد نهایی اقدام میگردد.

نحوه خرید لوله و اتصالات از گروه ساختمانی حارث

نحوه خرید لوله پلیکا
مشاوره خرید لوله پلیکا

سایر خدمات ما در گروه ساختمانی حارث

سایر خدمات حارث گروپ در کنار خرید لوله و اتصالات

همه چیز درباره خرید لوله و اتصالات

کاربرد لوله و اتصالات

 1. کاربرد لوله و اتصالات معمولی یا لوله فشار ضعیف برای سیستم تهویه یا هواکش ساختمان است.
 2. کاربرد این نوع لوله و اتصالات هر روز بیشتر می شود و در خرید لوله و اتصالات پرطرفدارتر می شوند، دلیل آن سهولت در اتصال تمام اجزای لوله ها است، هنگام نصب، نیازی به رنگ در قسمت روی لوله نخواهد بود.
 3. کاربرد لوله فشار قوی نیز در خرید لوله و اتصالات برای سیستم فاضلاب در صنایع و کارخانه ها به علت تحمل فشار بالا مطرح است و از این نوع هم به عنوان غلاف انواع کابل برق و محافظ استفاده می شود و همچنین بخش بزرگی از فروش لوله و اتصالات را به خود اختصاص داده است.
 4. کاربرد لوله نیمه قوی  در زمان خرید لوله و اتصالات بیشتر برای سیستم فاضلاب ساختمان است که البته از این نوع به عنوان غلاف انواع کابل برق برای محافظ نیز استفاده می شود.
 5. یکی دیگر از موارد افزایش کاربرد این نوع لوله و اتصالات در زمان خرید لوله و اتصالات اندازه سبک تر آن نسبت به دیگر لوله ها است که مقاومت چشمگیر در برابر فرآیندهای احتمالی دارد.
 6. کابرد این محصول برای زهکش زباله، فاضلاب، منبع تغذیه، خطوط خدمات آب، آبیاری، مجرا و تاسیسات صنعتی مختلف که می توان به صورت دفنی و روی زمین یا غیردفنی در ساختمان ها در هنگام خرید لوله و اتصالات باشد.

مزایای لوله و اتصالات

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مورد به مزایای لوله و اتصالات می پردازیم تا بتوانید خرید لوله و اتصالات مطمئنی داشته باشید. این مزایا عبارتند از :

 1.  این لوله ها به دلیل استفاده از مواد خام بهداشتی در خرید لوله و اتصالات می توانند برای مصارف لوله کشی ساختمانی برای آب آشامیدنی مورد استفاده قرار بگیرند.
 2. به دلیل عدم رسوب کردن موادی که از داخل لوله و اتصالات می گذرند، لوله ها افت فشار ندارند و همین ویژگی باعث محبوبیت این لوله ها هنگام سفارش لوله و اتصالات می باشد.
 3. کم بودن نشتی آب در داخل لوله و اتصالات به دلیل آب بندی و ساختار مناسبی که دارند.
 4. استفاده در لوله کشی استخر و جکوزی برای لوله و اتصالات PVC نیز امکان پذیر است.
 5. این لوله ها در مقابل مواد شیمیایی مانند الکل، روغن و مواد نفتی غیر آروماتیک مقاوم هستند.
 6. عایق حرارتی هستند. این لوله و اتصالات نسبت به لوله های دیگر رسانایی کمتری به حرارت دارند و به عنوان عایق حرارتی دذ زمان خرید لوله و اتصالات استفاده می شوند.
 7. لوله و اتصالات پی وی سی انعطاف پذیری بسیار بالایی در برابر فشار و ضربه دارد.
 8. لوله و اتصالات پی وی سی استحکام کششی بلند مدتی دارند.
 9. لوله و اتصالات پی وی سی توانایی انتقال با کیفیت آب آشامیدنی را دارند.

مزایا لوله و اتصالات hares

انواع لوله و اتصالات

انواع لوله و اتصالات به سه دسته تقسیم می شوند:

لوله و اتصالات فشار قوی

لوله و اتصالات فشار قوی استحکام بالایی دارند. ویژگی بارز آنها مقاوم بودن در دما و فشار زیاد است. از لحاظ فنی سیستم لوله اتصالات فشار قوی ساده شده و به همین دلیل جهت خرید لوله و اتصالات، اقتصادی و مقرون به صرفه هستند. اتصالات فشار قوی در صنایع مختلفی مانند نفت و گاز، صنایع غذایی، صنایع پتروشیمی، داروسازی، پلاستیک، آب و فاضلاب و … مورد استفاده قرار میگیرند . اتصالات فشار قوی بر اساس ساختار، کاربرد، درجه سختی، مقاومت، و میزان تحمل فشار شان در دو نوع اتصالات فشار قوی دنده ای و اتصالات فشار قوی جوشی تولید می شوند. اما اتصالات فشار قوی دنده ای بر خلاف اتصالات جوشی، برای خرید لوله و اتصالات در اندازه کوچک تر و برای لوله کشی هایی با لوله های باریک تر کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله و اتصالات نیمه قوی

لوله های پلیکا با حداقل ضخامت 2/3 را لوله را در هنگام خرید لوله و اتصالات نیمه قوی می نامند. این لوله ها با فشار 4 اتمسفر تولید و ساخته می شوند و در سیستم های فاضلاب، لوله های زهکشی ،زمین های کشاورزی و همچنین به عنوان کاور و محافظ خطوط انتقال برق در مخابرات استفاده می شوند. این دسته جزو پر کاربرد ترین لوله ها در “خرید لوله و اتصالات” هستند.

لوله و اتصالات ضعیف (معمولی)

یکی دیگر از پر کاربردترین “لوله‌ و اتصالات” پی وی سی یا پلیکا در هنگام خرید لوله و اتصالات ، لوله فشار ضعیف است که به آن لوله پلیکا هواکشی یا لوله پلیکا ناودانی معمولی نیز گفته می‌ شود. از ویژگی های بارز این لوله ها سبک بودن آن ها می باشد. به همین دلیل در کانال‌ های ساختمان از جمله  کانال هواکشی سرویس بهداشتی و کانال هواکشی حمام کاربرد دارند. به علاوه، در سیستم هواکشی هیچ‌گونه فشاری به لوله وارد نمی شود.

تفاوت لوله های PVC فشار ضعیف با فشار قوی

همان طور که می دانید لوله های پی وی سی جزو یکی از پر کاربرد ترین لوله های پلاستیکی در خرید لوله و اتصالات می باشد. لوله های فشار قوی و ضعیف هر کدام کاربرد های مختلفی دارند که در زیر به شرح آن پرداخته ایم:

 • لوله های پی وی سی فشار ضعیف : کاربرد این لوله ها هنگام خرید لوله و اتصالات بیشتر در تهویه آب باران، لوله کشی سرویس های بهداشتی می باشد.
 • لوله های پی وی سی فشار قوی : این لوله ها بیشتر برای خرید لوله و اتصالات تاسیسات فاضلاب ساختمانی در قالب لوله های عمودی و جمع آوری کننده و همچنین در بخش تخلیه اصلی فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.

تفاوت لوله فشار قوی با فشار ضعیف

کاربرد PVC در لوله و اتصالات​

PVC نوعی پلاستیک بسیار پرکاربرد در خرید لوله و اتصالات است که در بیشتر صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام خرید لوله و اتصالات دقت داشته باشید که بهترین جنس  لوله و اتصالات از نوع PVC می باشد.
این لوله و اتصالات مزایای زیادی دارند. این مزایا شامل انعطاف پذیری بالا، بالا بودن ضریب جریان و داشتن کمترین ضریب انبساط در بین سایر لوله های پلیمری که در بازار موجود هستند، می باشد. همچنین خرید لوله و اتصالات این لوله ها برای مناطق زلزله خیز نیز مناسب هستند. لوله های PVC در برابر مواد شیمیایی و انواع اسید ها مقاومت خوبی دارند. همچنین در متریال این لوله ها از هیچ گونه آلاینده ی خطرناکی  استفاده نشده است. این لوله و اتصالات به دلیل وزن بسیار سبکشان نسبت به سایر لوله و اتصالات در زمان خرید لوله و اتصالات نیز برتری بیشتری دارند.

بررسی بهداشت لوله های پی وی سی​

بررسی بهداشت لوله های پی وی سی​

به دلیل استفاده از مواد خام بهداشتی در داخل لوله و اتصالات پی وی سی، می توان به راحتی از این لوله ها در مصارف شهری و ساخت پکیج های تصفیه آبی استفاده کرد. به دلیل مقاومت بالای این لوله و اتصالات در برابر فشار بالا می توانیم بدون داشتن هیچ گونه نگرانی خرید لوله و اتصالات را انجام دهیم و از آن در مصارف مختلف ساختمانی استفاده کنیم.

عمر مفید لوله و اتصالات PVC چقدر می باشد؟

طول عمر لوله و اتصالات پی وی سی بین 50 تا 100 سال است که بسیار زمان قابل قبولی می باشد اما باید در خرید لوله و اتصالات و نصب آنها به نکات مهم توجه کنیم.

خرید لوله و اتصالات باید از مراکز مطمئن صورت گیرد تا از بهترین کیفیت برخوردار باشد و همچنین در زمان نصب آنها باید تا حد امکان در محیط های داخلی و ترجیحا سر بسته و به دور از نور خورشید نصب شوند زیرا اشعه های خورشید باعث ضعیف شدن پلاستیک می شود و اگر مجبور به نصب در فضای باز بودید حتما از روکش های مخصوص استفاده کنید.

عمر مفید لوله های pvc

لوله UPVC چیست؟

یو پی وی سی ، پلی وینیل کلراید پلاستیک نشده (Unplasticized polyvinyl chloride) است. این ماده به علت مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی و … دارد انتخاب مناسبی در خرید لوله و اتصالات برای لوله‌کشی ساختمان‌ ها به حساب می‌آید. لوله یو پی وی سی نسبت به لوله‌های PVC سخت‌ تر است و پلیمر اضافی در آن به کار نرفته است.

خصوصیات و ویژگی های لوله های UPVC

– مقاوم در برابر خوردگی: از مهم ترین نکات درباره ی خرید لوله و اتصالات مقاومت لوله دربرابر خوردگی میباشد. در مقایسه با لوله‌ و اتصالات دیگر دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی، اسیدهای قوی و قلیایی، زنگ‌زدگی و … است.

– اصطکاک کم و سطح صاف:  لوله و اتصالات UPVC سطح بسیار صافی داشته و مقاومت کمی از خود نشان می‌دهند. ضریب زبری سطح لوله یو پی وی سی ۰.۰۰۹ است که در خرید لوله و اتصالات درصد بسیار خوبی می باشد.

– استحکام فیزیکی بالا: لوله و اتصالات UPVC از استحکام بالایی در برابر فشار و ضربات وارد شده برخوردار است.در هنگام خرید لوله و اتصالات بهتر است بدانید این لوله ها می‌توانند فشار اتمسفری ۱۱۰ را به مدت یک ساعت در دمای اتاق تحمل کنند، بدون آنکه دچار ترک خوردگی و شکستگی شوند.

– بهداشتی و غیرسمی:در خرید لوله و اتصالات کیفیت آبی که از لوله ها جریان دارد بسیار اهمیت دارد. لوله و اتصالات یو پی وی سی از سیستم های بدون نمک سربی استفاده می‌کند. بنابراین، این لوله‌ ها بر کیفیت آب تاثیر نمیگذارند.

– سبک و نصب آسان: تراکم لوله یو پی وی سی 20درصد لوله های معمولی بوده و به همین دلیل حمل و نقل آن ها هنگام خرید لوله و اتصالات و نصب آن بسیار راحت است.

– سازگار با دماهای مختلف : محدوده دمایی لوله UPVC در حد طیف دمای اتاق قرار دارد. زمانی که دما پایین است، معمولا شکنندگی آن‌‌ها زیاد می شود و با بالا رفتن دما مقاومت آن‌ ها کم خواهد شد. به همین دلیل بهتر است که از این لوله ها بیشتر در خرید لوله و اتصالات ساختمان‌ های مسکونی استفاده شود.

– مقاومت مناسب در برابر نفوذ آب: این لوله‌ ها را بعد از خرید لوله و اتصالات ، از این لوله و اتصالات می‌توان حدود ۱۵ دقیقه بعد از نصب استفاده کرد.. مقاومت اتصالات لوله UPVC حتی بعد از سال‌ها استفاده نیز کاهش نخواهد یافت.

ویژگی لوله های upvc

تفاوت لوله های upvc و pvc

 

 

UPVC

PVC

نام

Unplasticized polyvinyl chloride

Polyvinyl chloride

کاربرد

لوله کشی ، در و پنجره های دوجداره

لوله ها،کابل های عایق برق ، ساخت پارچه و اسباب بازی

ویژگی

استحکام بالا،عدم انعطاف پذیری، مقاوم در برابر آتش سوزی،قابل بازیافت

سبک،انعطاف پذیر،با دوام ، هزینه کم

نتیجه گیری

همان طور که می دانید خرید لوله و اتصالات باید از فروشگاه های معتبر صورت بگیرد. فروشگاهی معتبر است که بتواند به شما مشاوره صحیحی دهد تا بتوانید محصول مورد نیاز خود را به درستی انتخاب و خریداری نمایید. سایت حارث با عرضه به روزترین قیمت لوله و اتصالات و پرفروش ترین محصولات لوله و اتصالات نو و اورجینال، آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد. در صورت داشتن هر سوالی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید، آن ها همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند تا شما خرید لوله و اتصالات مناسبی را تجربه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول خرید لوله و اتصالات از حارث گروپ

لوله پلیکا در واقع همان لوله های UPVC می باشند. پلیکا نام اولین تولید کننده این لوله های در ایران می باشد که به همین نام شناخته شده است.

این لوله های معمولا به رنگ خاکستری می باشند و به دلیل متریالی که دارند اصلا ترک بر نمی دارند. همچنین به هیچ وجه دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمی شوند.

استفاده از لوله های پلیکا هیچ محدودیتی ندارد و می توانید در هر شرایط آب و هوایی از آن ها استفاده کنید. این لوله ها به دلیل جنس پلیمری که دارند بسیار مقاوم هستند و شما در هرجای ایران که هستید، می توانید خرید لوله و اتصالات را با خیالی راحت انجام دهید.

یک سیم داغ شده را بر روی نمونه ای از لوله پی وی سی می کشیم  تا مقداری از لوله به سیم بچسبد. حال آن را می سوزانیم. اگر رنگ شعله سبز شد یعنی پایه ترکیب این پلیمر از جنس پی وی سی است.

14 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر
   لوله پلیکا در واقع همان لوله های UPVC می باشند. پلیکا نام اولین تولید کننده این لوله های در ایران می باشد که به همین نام شناخته شده است.

 1. سلام وقت بخیر
  در حین ساخت و ساز یک خانه ی ویلایی هستیم
  میخواستم بدونم چه نوع لوله هایی لازمه برای یک منطقه ی پر رطوبت

  1. سلام دوست عزیز وقت بخیر
   به طور کلی طول عمر لوله های pvc بین 50 تا 100 سال می باشد. شما می توانید از این لینک بیشتر راجع به لوله ها و اتصالات بخوانید و خرید خود را انجام دهید.

  1. سلام دوست عزیز روز شما هم بخیر
   برای مشاوره و توضیحات بیشتر در مورد خرید لوله و اتصالات با کارشناسان ما از طریق این لینک در تماس باشید .

  1. سلام دوست عزیز روز شما بخیر
   معمولا کاربرد لوله و اتصالات معمولی یا لوله فشار ضعیف برای سیستم تهویه یا هواکش ساختمان است. اگر قصد خرید لوله و اتصالات را دارید حتما با مشاوران ما در تماس باشید.

  1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر
   یک سیم داغ شده را بر روی نمونه ای از لوله پی وی سی بکشید تا مقداری از لوله به سیم بچسبد. حال آن را بسوزانید. اگر رنگ شعله سبز شد یعنی پایه ترکیب این پلیمر از جنس پی وی سی است.

 2. سلام وقت بخیر
  ما یک شرکت ساخت و ساز هستیم
  میتونیم با شما قرارداد بلند مدت برای خرید لوله و اتصالات ببندیم؟

  1. سلام دوست عزیز وقت شما هم بخیر
   بله حارث گروپ آماده ی عقد قرارداد با شرکت های بزرگی مثل شماست . فقط کافیه از بخش تماس با ما با کارشناسان خرید لوله و اتصالات حارث گروپ در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *