بررسی کاربرد لوله پی وی سی فشار قوی در زندگی مدرن شهری

کاربرد لوله پی وی سی فشار قوی

در این مقاله قصد داریم به سراغ کاربرد لوله پی وی سی فشار قوی برویم. لوله هایی که در صنایع محتلف کاربرد های متفاوتی دارند و ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارا هستند. در این مقاله قصد داریم به علاوه پرداختن به ماهیت لوله پی وی سی فشار قوی، موارد مختلف استفاده آن و کاربرد لوله پی وی سی فشار قوی را نیز بررسی کنیم و دریابیم که دقیقا این لوله ها در کجاها بیشتر استفاده می شود و چرا مناسب استفاده در این صنایع و زمینه ها می باشد. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

کاربرد لوله پی وی سی فشار قوی در زندگی مدرن شهری و ویژگی های آن

برای یک سری از زمینه ها نمی شود از لوله های معمولی استفاده کرد. معمولا زمینه های مذکور نیازمند یک سری لوله خاص هستند که همین لوله پی وی سی فشار قوی محسوب می شوند. همانطور که از اسم این لوله ها هم پیداست، از این لوله ها برای عبور کابل های فشار قوی از بین فضا های شهری و جاده ای استفاده می شود. “کاربرد لوله پی وی سی فشار قوی به این دلیل حائز اهمیت است که این لوله ها در برابر فشار ها و ضربات بیرونی از خود مقاومت نشان می دهد و مواردی مانند پوسیدگی و ترک خوردگی در آن دیده نمی شود.

این لوله پی وی سی فشار قوی، مقاومت و استحکام سیم ها را بالا می برد و آن ها را از خطر ناشی از ضربات و تغییرات آب و هوایی و محیطی حفظ می کند. شما می توانید برای بررسی های بیشتر لوله های مختلفی را با توجه به کاربرد و قیمت آن مانند قیمت لوله پلیکا مورد بررسی قرار دهید.

به این دلیل که این لوله ها معمولا در فضا های شهری و جاده ای احداث می شوند، باید حتما در برابر برخورد حیوانات و انسان ها مقاوم باشند. مسلما خبر خوبی نیست اگر در صورت برخورد، این لوله ها الکتریسیته را عبور بدهند و خسارت جانی و مالی بر جای بگذارند.

خیلی این موضوع حساس است که لوله PVC فشار قوی از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار باشد. به این دلیل که این لوله ها برای آبیاری و آبرسانی با فشار بالا استفاده می شوند و نباید جریان آب باعث خرابی این لوله ها بشوند.شما می توانید برای بررسی های بیشتر در خصوص کاربرد انواع لوله ها از نظر کیفیت و قیمت، مواردی مانند خرید لوله و اتصالات را نیز مورد بررسی قرار دهید.

انواع کاربرد های لوله PVC فشار قوی چیست؟

در اینجا قصد داریم به چند تا از “استفاده های لوله PVC فشار قوی” بپردازیم. این لوله ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند در صنایع مختلفی به کار می روند که چند تا از آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

1-این لوله ها به عنوان خطوط اصلی و فرعی انتقال آب شهری،صنعتی و شبکه تقسیم آب به شیوه دفن شده در خاک استفاده می شوند.

2-لوله فشار قوی پی وی سی به عنوان انتقال دهنده آب به شیوه رو کار برای داخل و خارج ابنیه های کوچک و بزرگ با کاربری های متفاوت استفاده می شود.

3-از این لوله های فشار قوی برای تخلیه فاضلاب زیر کار، رو کار و تقسیم فاضلاب تحت فشار استفاده می کنند.

کاربرد های لوله PVC فشار قوی 

ویژگی های لوله پی وی سی فشار قوی 

علاوه بر کاربرد لوله پی وی سی فشار قوی باید به ویژگی های آن نیز توجه کنید و وجه تمایز آن را با دیگر لوله ها متوجه شوید. این لوله های فشار قوی در ابعاد مختلف و متنوعی عرضه می شوند. این لوله ها در ابعادی با فشار کاری شش الی بیست و پنج قابل ارائه هستند. همچنین می توان گفت این لوله ها به این دلیل که برای فشار قوی برق هم ساخته می شوند، تحمل فشاری تا ده بار را دارند و در دو نوع سه سر کوبل و دو سر کوبل هم در بازار موجود هستند. این موارد بر روی قیمت لوله و اتصالات آن اثر مستقیم دارد.

این لوله ها برای برای اتصال به بخش دیگری از لوله نیاز نیست حتما مقطع آن ها گرم شود. در نتیجه سرعت اجرای بالاتری به نسبت دیگر لوله ها دارند.

این لوله ها برای استفاده در سیستم کشاورزی بسیار مناسب هستند  و برای آبیاری و آب رسانی صنعتی در ابعاد بزرگو تحت فشار بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله پی وی سی فشار قوی یا لوله پلیکا از آن دسته لوله های نارسانای جریان الکتریسیته است که هم از داخل و هم از بیرون به طور کامل عایق است. در نتیجه این لوله ها در برابر جریان الکتریسیته مقاومت خوبی از خودشان نشان می دهند.

به علاوه لوله پی وی سی، لوله های یو پی وی سی (UPVC) فشار قوی در مقابله با محیط های قلیایی، اسیدی و بازی دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و به هیچ وجه هم تجزیه نمی شوند.

لوله پی وی سی فشار قوی در انواع مختلف لوله های معمولی، نیمه قوی، فشار قوی و انواع مصارف صنعتی دیگر در بازار وجود دارد. لوله پی وی سی در سایز های پنجاه الی چهار صد میلی متر برای مصارف مختلف شهری، صنعتی و کشاورزی تولید می شود و به فروش می رسد.

ویژگی های لوله پی وی سی فشار قوی 

این لوله ها چگونه قیمت گذاری می شوند؟ 

به دلیل نواسانات قیمت هرگز نمی شود قیمت دقیقی روی این لوله ها گذاشت. به این دلیل که ممکن است همیشه هزینه های متریال های این لوله ها در حال تغییر باشد و نشود به درستی روی آن ها قیمت گذاری کرد. اما خب جدا از تمام این ها شاید بشود گفت حدودا قیمت این لوله ها با توجه به کاربرد لوله پی وی سی فشار قوی و کیفیت آن به چه مواردی بستگی دارد.

مسلم است که این لوله های باید اول از همه صرف نظر از قیمت آن ها، از شرکت های معتبر و کاربلد در این زمینه تهیه بشوند تا مطمئن باشیم که لوله ای که دریافت می کنیم جزو با کیفیت ترین هاست. پس از آن به مواردی مانند متریال لوله ها، مقاومت لوله، ابعاد آن و زمینه ای که می خواهیم در آن از این لوله استفاده کنیم دقت کنیم.

در کل بخواهیم بگوییم بهتر است قبل از خرید این لوله ها حتما با افراد متخصص در این زمینه مشورت های لازم را انجام دهید که برای موضوع مهمی مثل خرید لوله پی وی سی فشار قوی دچار مشکل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *