آیا لیست اتصالات پلی اتیلن را می دانید؟

اگر بخواهیم لیست اتصالات پلی اتیلن را تهیه کنیم مطمئنا لیستی طولانی و بلند بالا خواهد بود. تهیه این لیست در بدست آودرن قیمت لوله و اتصالات آنها نیز تاثیر دارد. اما اگر بخواهیم پرمصرف ترین لیست اتصالات پلی اتیلن را که در انواع اتصالات و بیشتر فشارهای کاری وجود دارد تهیه کنیم؛ حدودا چنین لیستی تهیه می شود:
_زانوی 90 درجه پلی اتیلن
_زانوی 45 درجه پلی اتیلن
_سه راه 90 درجه پیلی اتیلن
_سه راه 90 درجه نامساوی پلی اتیلن
_سه راه فلنج دار پلی اتیلن 45 درجه و 90 درجه
_تبدیل پلی اتیلن هم مرکز و غیر هم مرکز
_زانویی های فلنج دار 90 درجه و 45 درجه پلی اتیلن

انواع اتصالات پلی اتیلن

انواع این اتصالات نسبت به انواع لوله های پلی اتیلن متنوع تر می باشند. خرید لوله و اتصالات پلی اتیلن، نکات بسیاری دارد که باید مورد برسی و توجه قرار بگیرد. اتصالات پلی اتیلن تزریقی، اتصالات پلی اتیلن ماینری، اتصالات جوشی پلی اتیلن ، اتصالات پلی اتیلن پیچی، اتصالات پلی اتیلن الکتروفیوژن، اتصالات پلی اتیلن دوجداره کاروگیت، اتصالات پلی اتیلن فاضلاب شهری.

انواع اتصالات پلی اتیلن

لیست اتصالات پلی اتیلن تزریقی

این اتصالات دارای تنوع بسیاری می باشد، اما لیستی که برای پروژه های و ارائه می شود و عمده تولیدات این مدل اتصالات است اکثرا تا فشار کاری 355 و یا 400 باشد. از این اتصالات به دلایل فنی، برای پروژه هایی که کاربری مهم و استراتژیک دارند به کار نمی رود. همچنین برای فشارهای کاری بالا نیز از این اتصالات به کار نمی رود. لیست اتصالات پلی اتیلن تزریقی را می توانید با دانلود کاتالوگ اتصالات تزریقی مشاهده کنید. لازم به ذکر است که منظور از این اتصالاتی که گفته شده اتصالاتی می باشد که به وسیله جوش لب به لب به همدیگر وصل می شوند.

لیست اتصالات ماینری

“لیست اتصالات پلی اتیلن” ماینری برابر با همه جدول استاندارد INSO 14427 می باشد و این اتصالات ماینری بر اساس DIN 16963 از قسمت 1 تا 16 تولید می شود. و همه سایزها در تمامی فشارهایی که لوله پلی اتیلن امکان تولید دارد، این اتصالات را نیز می شود تولید کرد.

لیست اتصلات پلی اتیلن جوشی

این لیست حدودا 80 درصد از اتصالات پلی اتیلن را در بر میگیرد. این اتصالات به همان اتصالاتی گفته می شود که به وسیله جوش و یکی از دو روش اتصال بات فیوژن و الکتروفیوژن به همدیگر متصل می شود. و باید بگوییم که تنها اتصالات پیچی پلی اتیلن در این لیست نمی گنجد.

لیست اتصالات پلی اتیلن پیچی

می توان گفت این لیست بسیار محدود است، چرا که کاربرد این اتصالات محدود است و اکثرا برای شبکه های آبیاری به کار می رود و فشار کاری آنها نیز پایین و محدود است. بیشترین سایز مورد استفاده از این اتصالات سایز 200 و نهایتا 250 با فشار کاری 10 بار است. البته سایز های بالاتر و فشار کاری بیشتر نیز وجود دارد ولی استفاده از آنها مگر در پروژهای موقت و بی اهمیت توصیه نمی شود.

لیست اتصالات پلی اتیلن الکتروفیوژن

این لیست با توجه به کاربردی که دارند از تنوع بسیاری برخوردار نیستند، اما از کارایی و محبوبیت بالایی برخوردار می باشند. این اتصالات در شبکه های گازرسانی روستایی و شهری به کار می رود و تا سایز 560 بیشترین کاربرد را دارد، اما بیشتر از آن علی رقم ارزان بودن قیمت لوله پلیکا این اتصالی از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشد. پرفروش ترین لیست این اتصالات به این شرح است:
 _انواع کمربند و انشعابگیر الکتروفیوژن
_انواع زانو 90 و 45 درجه الکتروفیوژن
_انواع سه راه الکتروفیوژن
_انواع کوپلر الکتروفیوژن
_انواع تبدیل الکتروفیوژن

لیست اتصالات پلی اتیلن الکتروفیوژن

لیست اتصالات دو جداره کاروگیت

این لیست می تواند به تعداد همه سایزهای موجود در استاندارد لوله دو جداره کاروگیت باشد. این اتصالات طبق استانداردDIN 16963 تولید می شود، اما برای خطوط کاروگیت که در فاضلاب به کار می رود، اتصالات معنایی ندارد اما در بعضی از نقاط استفاده نکردن از آن غیر ممکن و اجتناب ناپذیر است.

لیست اتصالات پلی اتیلن فاضلاب شهری

این اتصالات برای خطوط فاضلاب به کار می رود و به صورت تک جداره و با بدنه موجدار و کاروگیت تولید می شود. لیست اتصالات دوجداره فاضلاب شهری به این صورت است:
_سه راه تبدیل 45 درجه دوجداره به تک جداره
_سه راه تبدیل 45 درجه دوجداره و دوجداره
_سه راه 90 درجه سه طرف مساوی دوجداره
_چهار راه انشعاب دوجداره به تک جداره
_سه راهی زانو دوجداره به تک جداره
_سه راهی زانو دوجداره به دو جداره
_تبدیل تک جداره به دو جداره
_زانو 90 درجه دوجداره
_تبدیل دوجداره به تک جداره
_درپوش
_رابط – کوپلر
_سیفون دوبل دوجداره
_سیفون دوبل تبدیلی
_سیفون دوبل پوش فیت
_سیفون دوبل متصل
_سیفون دوبل یک پارچه

اتصالات ماینری و جوشی پلی اتیلن

_زانو 30 درجه پلی اتیلن
_زانو 45 درجه پلی اتیلن
_زانو 60 درجه پلی اتیلن
_زانو 90 درجه پلی اتیلن
_سه راه 60 درجه پلی اتیلن
_سه راه 90 درجه پلی اتیلن
_تبدیل و کاهنده پلی اتیلن
_سه راه تبدیل و کاهنده پلی اتیلن
_فلنج پایه کوتاه پلی اتیلن
_فلنج پایه بلند پلی اتیلن

درپوش پلی اتیلن

_رینگ فلزی تحت فشار1 و 2
_رینگ فلزی تحت فشار 6
_رینگ فلزی تحت فشار 10
_رینگ فلزی تحت فشار 25
*برای خرید لوله و اتصالات پلی اتیلن بهتر است که ابتدا از قیمت لوله و اتصالات آن با خبر باشید و از آنجایی که قیمت آن به دلیل نوسانات بازار ثابت نمی باشد بهتر است که به صورت بروز قیمت ها را دریافت کنید.