بررسی لوله فاضلاب پوش فیت و مهم ترین ویژگی های آن

امروزه در صنایع خانه‌سازی و ساختمان، از وسایل جدید و نو استفاده می‌شود.لوله فاضلاب پوش فیت هم یکی از لوله هایی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرارر می گیرد. این لوله ها هم در ظاهر خانه و هم در بخش زیرسازی مورداستفاده قرار می‌گیرند. برخی از این وسایل و ابزارها مزیت‌های بسیاری نسبت به نوع قدیمی خود دارند. یکی از آن‌ها لوله فاضلاب پوش فیت است که در این متن قرار است به آن بپردازیم و با این پدیده در صنعت لوله‌کشی بیشتر آشنا شویم، پس با ما همراه باشید.

لوله فاضلاب پوش فیت چیست؟

لوله فاضلاب پوش فیت، لوله‌هایی هستند که انتهای آن‌ها از سری‌های نر و ماده یا سوکت‌های اتصال تشکیل شده است. جنس این لوله‌ها از پلی‌پروپیلن است و از لوله‌های دیگر استحکام بیشتری دارند، به همین خاطر امروزه از آن‌ها بیشتر در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. جالب است بدانید که قیمت این لوله های در مقایسه با قیمت لوله پلیکا نیز تفاوت زیادی دارkد.

این لوله‌ها بادوام و کیفیت هستند و می‌توان برای چند سال از آن‌ها بدون بروز هیچ مشکلی استفاده کرد. هم چنین نحوه نصب و اتصال آن‌ها راحت است و کار سریع‌تر و کم‌دردسر انجام می‌شود.

اگر می‌خواهید یک ساختمان از نظر بدون نقص را ارائه دهید می‌توانید از این لوله‌ها استفاده کرده و نگران نشتی یا ترکیدگی نباشید. این لوله‌ها از فناوری های جدید استفاده می‌کنند و می‌توانند باعث به‌روز شدن متریال استفاده شده در ساختمان ما شوند. این ها مواردی هستند که قبل از خرید لوله و اتصالات باید به آن توجه کنید.

لوله فاضلاب پوش فیت چه ویژگی‌هایی دارد؟

همان‌طور که در بالا بیان کردیم لوله فاضلاب پوش فیت دو سر ماده و نر دارد یا سوکت اتصال دارد، به همین دلیل نیازی به جوشکاری و اتلاف وقت و نیروی اضافه برای نصب این لوله‌ها وجود ندارد. بهتر است که قبل از بررسی قیمت لوله و اتصالات به این نکات نیز توجه داشته باشید و از ویژگی های آن به خوبی آگاه باشید.  نوع اتصال محکم بوده و نباید نگرانی بابت نشت از قسمت وصل شدن آن وجود داشته باشد. این نوع لوله در مقابل آتش‌سوزی، حرارت بالا و نشست ساختمان مقاومت بیشتری را از خود نشان می‌دهند، اما در زیر خاک مقاومت چندانی ندارند و در این قسمت نباید از آن‌ها استفاده شود. این لوله‌ها نسبت به ضربه نیز مقاوم هستند و استحکام بالایی را از خود نشان می‌دهند.

همین‌طور اگر در محیطی قرار گرفته باشند که مواد اسیدی روی آن‌ها بریزد، باعث خوردگی آن‌ها نمی‌شود و حتی اگر مواد اسیدی یا شیمیایی قوی از آن‌ها عبور کند، تأثیری روی استحکام قسمت داخلی لوله نیز نمی‌گذارد. به همین دلیل می‌توان از آن‌ها در کارگاه‌ها یا کارخانه‌هایی که مواد شیمیایی تولید می‌کنند یا پسماندهای آن‌ها به این صورت است از این لوله‌ها استفاده شود. این لوله‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که مواد با سرعت از آن‌ها عبور کرده و اگر با شیب مناسب نصب شوند، هرگز باعث گرفتگی نمی‌شوند و این هم یک مزیت بسیار بزرگ برای آن‌ها به‌حساب می‌آید. زیرا از اینکه هزینه زیادی برای لوله‌بازکنی پرداخت شود جلوگیری می‌کند.

لوله فاضلاب پوش فیت چه ویژگی‌هایی دارد؟

معایب لوله فاضلاب پوش فیت چیست؟

سیستم لوله‌کشی پوش فیت مزایا و ویژگی‌های زیادی دارد که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم. اما بهتر است بدانیم که علاوه بر کاربرد لوله فاضلاب پوش فیت، این لوله‌ها مانند هر ابزار و وسایل دیگری ممکن است معایبی نیز داشته باشد که برای هر استفاده‌کننده موردتوجه قرار گیرد. البته این موضوع ممکن است عیب نباشد زیرا ممکن است لوله پوش فیت برای آن مکان مناسب نباشد و استفاده آن باعث بروز فشار شود. این نوع لوله‌ها به‌تازگی در صنعت ساختمان‌سازی استفاده می‌شوند، به همین خاطر پیمانکار نمی‌داند که بعد از چند سال برای آن چه اتفاقی خواهد افتاد.

هم چنین اگر می‌خواهید برای اتصالات سیفون از آن استفاده کنید، این کار را به شما توصیه نمی‌کنیم، زیرا این لوله‌ها اتصال آب‌بند ندارند و معمولاً از پلی‌اتیلن برای سیفون استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید برای مکان‌های در معرض نور خورشید از این لوله‌ها استفاده کنید، این عمل نیز پیشنهاد نمی‌شود. زیرا امکان پوسیدگی آن‌ها در برابر نور خورشید وجود دارد. این لوله‌ها همان‌طور که گفتیم نباید در خاک استفاده شوند و اگر می‌خواهید آن‌ها را دفن کنید باید از محافظ برای دور آن‌ها استفاده کنید. همین‌طور اگر به دنبال یک سیستم لوله‌کشی کم‌هزینه هستید، لوله فاضلاب پوش فیت برای این کار پیشنهاد نمی‌شود. زیرا قیمت بسیار بالایی دارند و از این نظر مقرون‌به‌صرفه نیستند.

اتصال لوله‌های پوش فیت به یکدیگر چگونه است؟

نصب لوله فاضلاب پوش فیت یکی از مزایای بزرگ آن است. این لوله‌ها همان‌طور که گفتیم به‌راحتی به یکدیگر وصل شده و بسیاری از هزینه‌های نصب، جوشکاری و یا گرم‌کردن و چسب کاری را از بین می‌برند. در دو سر لوله‌ها دو سری وجود دارد که به دو صورت نری و ماده هستند. این لوله‌ها به یکدیگر چفت شده و سوکت‌ها در یکدیگر قرار می‌گیرند. اما به یاد داشته باشید که حتماً از یک فرد ماهر که آموزش لوله‌کشی لوله فاضلاب پوش فیت را دیده باشد، بخواهید این کار را انجام دهد. زیرا اگر درست به هم متصل نشوند و یا زاویه قرارگرفتن آن‌ها مناسب نباشد، ممکن است باعث بروز مشکل برای آن‌ها شود. حتماً بعد از اینکه لوله‌ها نصب شد آن‌ها را آزمایش کرده و بعد در جریان آب قرار دهید. زیرا ممکن است نصب درست انجام نشده باشد و بعد مشکلات جدی ایجاد کند.
اتصال لوله‌های پوش فیت به یکدیگر چگونه است؟

لوله پوش فیت فاضلاب بهتر است یا لوله پلی‌اتیلن؟

برای این که بدانیم لوله پوش فیت فاضلاب بهتر است و یا لوله پلی‌اتیلن باید ببینیم که موارد استفاده آن‌ها برای چه چیزی است. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواهید نصب یک قسمت را سریع انجام دهید و این مکان گرم است یا حرارت بالایی در آن جا وجود دارد، می‌توانید از لوله‌های پوش فیت استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید برای سیفون یا مکان‌هایی که لوله چرخ می‌خورد استفاده شود، پس باید از لوله‌های پلی‌اتیلن استفاده کنید. هم چنین اگر لوله را برای مکان‌های بازمانند لوله‌های فاضلاب روی پشت‌بام استفاده می‌شود، باید از لوله‌های پلی‌اتیلن استفاده کنید. زیرا ممکن است لوله پوش فیت به‌مرورزمان به‌خاطر نور پوسیده شود.

در بالا نیز این موضوع را بیان کردیم که اگر فاضلاب یک محیط نسبت مواد اسیدی و شیمیایی بیشتری دارد، باید از لوله‌های پوش فیت برای این مکان استفاده شود.

قیمت این نوع لوله‌ها چقدر است؟

قیمت لوله و اتصالات پوش فیت معمولاً متفاوت است و این مورد بستگی به شرکتی که آن را ارائه می‌دهد و یا جنس آن که از پلی پروپیلن است، بستگی دارد. هم چنین ممکن است به علت نوسانات قیمت، هزینه این لوله‌ها در روزهای مختلف فرق کند. پس برای اطلاع از قیمت این محصول بهتر است اول به اینترنت مراجعه کنید. سایت‌های بسیار زیادی در اینترنت موجود هستند که نمایندگی ارائه این لوازم ساختمانی هستند. شما می‌توانید با جستجوی نام لوله فاضلاب پوش فیت در موتور جستجوی گوگل، در صفحه نتایج با سایت‌های معتبر در این زمینه آشنا شوید و هم چنین قیمت آن را نیز استعلام کنید.

در این سایت‌ها گاهی شماره‌تلفن‌هایی نیز وجود دارند که می‌توانید با تماس گرفتن با نمایندگی‌ها نیز از این قیمت‌ها اطلاع پیدا کنید. هم چنین می‌توانید با مراجعه حضوری به نمایندگی‌های فروش لوله‌های فاضلاب پوش فیت از قیمت این محصول به‌صورت حضوری اطلاع پیدا کنید.

سؤالات متداول

  1. خرید لوله و اتصالات پوش فیت به‌صورت اینترنتی چگونه است؟ برای خرید این محصول به‌صورت اینترنتی می‌توانید به سایت خرید یکی از این برندها در این زمینه مراجعه کنید. معمولاً کارشناسان آنلاین در این سایت‌ها هستند که شما را راهنمایی کنند. اگر به‌صورت آنلاین کسی نبود باید با آن‌ها تماس گرفته و یا مشخصات را از طریق سایت انتخاب کرده و وارد درگاه پرداخت معتبر شده و لوله را خریداری کنید. فروشنده دراسرع‌وقت آن را برای شما ارسال خواهد کرد.
  2. بهترین برند لوله و فاضلاب پوش فیت چیست؟ شرکت لوله و فاضلاب پوش فیت در کشور و یا در خارج از کشور بسیار زیاد است. شما می‌توانید از با سؤال‌وجواب از دیگران و کسانی که از این محصول استفاده کرده‌اند و یا خواندن نظرات افرادی که در سایت‌های مخصوص خرید، نظری را نوشته‌اند نسبت به بهترین برند آگاه شوید. هم چنین می‌توانید به‌صورت حضوری مراجعه کرده و این را از فروشنده بپرسید.
  3. لیست قیمت لوله فاضلاب پوش فیت را از کجا بینیم؟ لیست قیمت این محصول معمولاً به‌صورت جدول در سایت‌های ارائه‌دهنده این محصول وجود دارد. هم چنین ممکن است به‌صورت پی‌دی‌اف باشد که می‌توانید آن را دانلود کرده و مطالعه کنید. همین‌طور در صورت خرید حضوری کاتالوگ‌هایی در فروشگاه‌ها موجود هستند که شما می‌توانید آن‌ها را از فروشنده گرفته و به لیست قیمت‌ها دسترسی داشته باشید.