سایز لوله پلی پی وی سی

سایز لوله های پلی پی وی سی که در پروژه خود استفاده می کنید یا از مرکز خرید برداشته اید می تواند یک فرآیند خسته کننده و چالش برانگیز باشد. محصولات FORMUFIT در شش (6) اندازه PVC موجود است که با لوله PVC FORMUFIT کار می کند، اما همچنین با لوله PVC درجه یک لوله کشی خارج از قفسه کار می کند که از مرکز خانه یا فروشگاه سخت افزار شما در دسترس است
اگر قبلاً با لوله پلی پی وی سی کار نکرده اید یا با سایز لوله های پلی پی وی سی آشنا نیستید، به شدت توصیه می کنیم سه جزئیات مهم زیر را در مورد سایز لوله های پلی پی وی سی مرور کنید:
قطر بیرونی سایز لوله های پلی پی وی سی مهم نیست.
جدول سایز لوله های پلی پی وی سی بسیار دارای اهمیت است.
برخی از لوله ها سازگار و قابل استفاده نیست؛ پس دقت لازم را داشته باشید.
قطر بیرونی لوله،سایز لوله های پلی پی وی سی نیست
در هنگام “خرید لوله و اتصالات” به این نکته توجه کنید که سایز لوله های پلی پی وی سی با اندازه گیری قطر داخلی (که سوراخ نیز نامیده می شود) لوله پی وی سی نامگذاری می شود و نه قطر خارجی. اگر قطر بیرونی را اندازه گیری کنید، سایز لوله های پلی پی وی سی بزرگتر از اندازه واقعی لوله پلی پی وی سی به شما می دهد. لوله همیشه از بیرون بزرگتر از نام اندازه است، زیرا ضخامت “دیواره” لوله آن را بزرگتر می کند.

روش صحیح اندازه گیری

محصولات FORMUFIT از قرارداد نامگذاری اندازه لوله نامی (NPS) یا مشخصات PVC پیروی می کنند که قطر سوراخ یک لوله PVC را با یک عدد ابعادی نزدیک برای اندازه آن مشخص می کند. بنابراین اندازه لوله برای همه محصولات ما بر اساس سوراخ داخلی یا سوراخ لوله PVC است که مناسب است. این روش صحیح برای اندازه گیری اندازه لوله پی وی سی مورد نیاز شما است. برای مشاهده جدول اندازه و وزن و قیمت لوله پلیکا کلیک کنید.

 

روش صحیح اندازه گیری

 

روش اندازه گیری نادرست

هرگز نباید از قطر بیرونی لوله برای تعیین اندازه لوله PVC خود استفاده کنید. اگر قطر خارجی سایز لوله های خود را اندازه گیری کنید و بر اساس آن اندازه گیری سفارش دهید، تقریباً همیشه پی وی سی Size بعدی را دریافت خواهید کرد. هرگز محصولات PVC را بر اساس قطر خارجی سفارش ندهید.

راه های اضافی برای یافتن اندازه لوله پی وی سی 

اگر می خواهیدسایز لوله های پلی پی وی سی را پیدا کنید، یکی از موارد زیر را انجام دهید:

دانلود راهنمای اندازه پی وی سی

شما می توانید دفترچه راهنمای سایز و قیمت لوله و اتصالات را مطالعه کنید ، که راه حلی در مقیاس چاپی است که به شما امکان می دهد لوله پی وی سی خود را به صورت فیزیکی با هر مشخصات اندازه لوله پی وی سی مقایسه کنید.

علامت گذاری لوله را بخوانید

اگر از لوله PVC درجه یک لوله کشی برای پروژه های خود استفاده می کنید، می توانید علامت گذاری لوله ها را مطالعه کنید. هر سازنده درجه لوله‌کشی لوله‌های خود را متفاوت علامت‌گذاری می‌کند.

مقایسه اندازه پی وی سی با سایر اشیاء

قطر بیرونی سایز لوله های پلی پی وی سی از نظر اندازه مشابه برخی از اشیاء معمولی خانگی است. شما می توانید نمودار مقایسه اندازه را در سایت های مختلف مشاهده کنید ، که به شما ایده می دهد که چگونه سایز لوله های پلی پی وی سی PVC با اشیاء معمولی خانگی برابر است.

ابعاد اندازه پی وی سی

قطر بیرونی و داخلی لوله پی وی سی خود را اندازه گیری کنید و آن را با نمودار سایز لوله های پلی پی وی سی مقایسه کنید تا آن را به اندازه لوله پی وی سی صحیح ترجمه کنید. می توانید نمودار ابعاد لوله پی وی سی را مشاهده کنید و تمام اطلاعات دقیق در مورد اندازه لوله را بدست آورید.
مهم: جدول PVC
جدول PVC (به اختصار SCH یا Sch.) ضخامت دیواره لوله PVC است. رایج ترین جدول 40 است، اما جدول 80 PVC نیز موجود است. با بزرگتر شدن برنامه، دیواره لوله از بیرون به داخل ضخیم تر می شود، بنابراین سوراخ داخلی لوله کوچکتر می شود.
محصولات متناسب داخلی FORMUFIT، مانند کلاهک داخلی گنبدی، زانویی قابل تنظیم و کوپلینگ داخلی فقط با لوله پی وی سی Schedule 40 سازگار هستند. همه لوله‌های پی وی سی درجه مبلمان FORMUFIT جدول 40 هستند. محصولات متناسب داخلی ما با جدول PVC 80 کار نمی‌کنند، زیرا قطر داخلی PVC Schedule 80 بسیار کوچکتر از PVC Schedule 40 است
تمام لوله های PVC لوله کشی تحت فشار خارج از قفسه با جدول لوله مشخص شده اند.


ابعاد اندازه پی وی سی

 

برخی از لوله ها سازگار نیست

همه انواع سایز لوله های پلی پی وی سی با اتصالات و لوازم جانبی FORMUFIT کار نمی کنند.

لوله CTS/CPVC

شایع ترین لوله های ناسازگار اشتباه، لوله های پلاستیکی با اندازه لوله مسی (CTS) است که در واقع از CPVC ساخته شده است و از یک سیستم اندازه گیری کاملاً متفاوت استفاده می کند. اگر از لوله CTS با اتصالات یا لوازم جانبی FORMUFIT استفاده می کنید، برای لوله بسیار بزرگ خواهند بود. CTS و CPVC را می توان با رنگ زرد یا قهوه ای مایل به زرد شناسایی کرد و در چاپ های سازنده با عنوان CTS یا CPVC مشخص می شوند.

لوله ABS

در حالی که سایز لوله ABS با اکثر محصولات FORMUFIT سازگار است، نمی توان آن را با سیمان PVC استاندارد به هم چسباند. باید از یک سیمان انتقالی ویژه استفاده شود یا اتصال لوله به اتصالات باید به هم پیچ شود تا آنها به طور ایمن وصل شوند. لوله ABS نیز بسیار شکننده است و برای استفاده ساختاری توصیه نمی شود.

لوله یا لوله فولادی

لوله و مجرای فولادی دارای قطر بیرونی مشابه با اندازه لوله PVC مربوطه هستند و با اندازه سازگار هستند، اما برای استفاده با اتصالات و اتصالات PVC توصیه نمی شوند، زیرا راهی برای اتصال لوله فولادی به اتصالات PVC پلاستیکی وجود ندارد. در بیشتر موارد لوله فولادی به راحتی از اتصالات خارج می شود و در نتیجه ساختارهای شل یا احتمالاً فرو می ریزد.