چگونه بهترین نوع لوله برای ساختمان را انتخاب کنیم؟

بهترین نوع لوله برای ساختمان

وقتی بحث به سمت ساختمان سازی می رود همیشه بحث بهترین نوع لوله برای ساختمان هم مطرح است. البته تعجبی هم ندارد که این موضوع مطرح باشد به این دلیل که داریم درباره اقدام مهمی در ساختمان به نام لوله کشی صحبت می کنیم. قبلا به شما گفتیم که اگر لوله کشی ساختمان به درستی انجام نگیرد، چه خسارت هایی می تواند برای ما به دنبال داشته باشد. در نتیجه انتخاب بهترین نوع لوله برای ساختمان” هم یک اصل اساسی است که باید رعایت شود. به این دلیل که مرغوبیت و کیفیت یک لوله اگر بالا باشد، از خیلی از هزینه های آینده جلوگیری می کند و می توانید در طول عمر ساختمان به آن مطمئن باشید. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا کشف کنیم که از چه لوله ای بهتر است برای لوله کشی ساختمان استفاده کنیم.

معرفی 5 تا از بهترین نوع لوله برای ساختمان و انتخاب بهترین آن ها

انتخاب بهترین نوع لوله برای ساختمان از اوج واجبات محسوب می شود. البته انتخاب کردن این نوع لوله آنقدر هم آسان نیست و جدای از آن، به موارد دیگری هم بستگی دارد. این را باید بدانید که تاسیسات لوله کشی، مهم ترین بهش شهر ها و روستا ها می باشد. خیلی خوب است که به دو چیز پس در هنگام لوله کشی و انتخاب “بهترین برند لوله فاضلاب” دقت کنیم، اینکه لوله ای که انتخاب می کنیم امنیت بالایی داشته باشد و کارایی آن هم بالا باشد. پس باید لوله هایی انتخاب کنیم که طول عمر بالایی داشته باشند و بتوانند تا سال های زیادی، لوله کشی ساختمان را تضمین کنند.
در ادامه قصد داریم در مبحث بهترین نوع لوله برای ساختمان انواع لوله هایی که برای لوله کشی داخلی ساختمان و فاضلاب خانگی استفاده می شوند را نام ببریم و هرکدام را بررسی کنیم و در آخر ببینیم که بهترین نوع لوله برای ساختمان کدام است. به شما توصیه می کنیم که درباره سایر لوله ها مانند خرید و یا قیمت لوله پلیکا نیز مطالعه کنید تا بتوانید انتخاب درست تری داشته باشید.

معرفی 5 تا از بهترین نوع لوله برای ساختمان و انتخاب بهترین آن ها

انواع لوله برای لوله کشی آب ساختمان

لوله گالوانیزه چدنی

یکی از بهترین نوع لوله ها برای فاضلاب ساختمانی لوله های چدنی می باشند. قبل از خرید لوله و اتصالات باید بدانید که این لوله ها وزن پایین و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند و هزینه آن ها هم مناسب است. اما متاسفانه این لوله ها یک عیب بزرگ دارند که آن هم این است که توسط مواد شیمیایی ممکن است دچار زنگ زدگی بشوند. اما در عوض کم دیده شده است که این نوع لوله ها دچار گرفتگی بشوند به این خاطر که می شود به راحتی در آن ها دستگاه تراکم هوا را استفاده کرد.

لوله های پی وی سی (PVC)

مسلما شکی در این موضوع نیست که لوله های پی وی سی جزو بهترین نوع لوله برای ساختمان به حساب می آیند. تقریبا می شود گفت این لوله ها هرچیزی که باید داشته باشند را دارند. این لوله ها از جمله لوله های پلاستیکی پر کاربرد هستند که اتصال آن ها به ساده ترین صورت ممکن انجام می شود. این لوله ها بسیار سبک هستند، برعکس لوله های چدنی در برابر مواد شیمیایی، شعله، سایش، خوردگی و خراشیدگی مقاومت بسیار بالایی از خودشان نشان می دهند. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که از لوله های پی وی سی باید در برابر گرما و سرما محافظت کرد، به این دلیل که سرما آن ها را شکننده می کند و گرما هم حالت استحکام آن ها را از بین می برد. از طرفی هم ضخامت و مقاومت جداره آن ها در برابر فشار و ضربه پایین است.
البته برای این موضوع هم چاره ای ارائه شده است. با پیشرفت علم و بهبود ترکیب شیمیایی لوله های پی وی سی، دانشمندان توانسته اند نوع دیگری از این لوله را به نام لوله UPVC تولید کنند و در سر تا سر جهان عرضه کنند که مقاومت آن به شدت بیشتر از لوله پی وی سی است. این لوله که لوله پلیکا هم به آن می گویند از پر کاربرد ترین و بهترین انواع لوله آب و فاضلاب ساختمانی به شمار می رود. توجه داشته باشید که هر چه قدر ویژگی های مثبت لوله ها بیشتر باشد به نسبت نیز قیمت لوله و اتصالات نیز بالاتر می رود.

لوله پرو پیلن

لوله سبز یا لوله پروپیلن ار بهترین نوع لوله برای ساختمان به شمار می رود که وزنی کم و مقاومتی بالا در برابر خوردگی دارد. این لوله ها معمولا قیمت مناسبی دارند اما تحمل فشار بالا و حرارت خیلی زیاد را ندارند.

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن سه نوع دارد که از نوع اول تا سوم آن، چگالی، مقاومت حرارتی و انعطاف پذیری در این لوله افزایش پیدا می کند. پس سومین نوع این لوله از درجه سختی و ضریب زبری بیشتری برخوردار است که همین موضوع باعث شده است یکی از بهترین انواع لوله برای ساختمان به شمار برود.

لوله پلی بوتیلن

لوله پلی بوتیلن جزو لوله هایی با مقاومت بالا در برابر یخ زدگی، خوردگی، ایجاد رسوبات و واکنش با خاک های اسیدی می باشد. اما خب متاسفانه به دلیل اینکه به راحتی پارگی در آن ها ایجاد می شود استفاده از آن ها محدود است.

 

انواع لوله برای لوله کشی آب ساختمان

بهترین نوع لوله برای لوله کشی ساختمان چیست ؟

شاید در خلال متن به این جواب رسیده باشید اما اگر پیشنهاد ما را بخواهید لوله پلیکا یا همان لوله UPVC و انواع آن را می شود جزو بهترین نوع لوله برای ساختمان به حساب آورد. به این خاطر که این لوله ها آنقدر مقاومت بالایی در برابر موارد مختلف دارند که به نسبت دیگر لوله ها بیشتر می شود به کیفیت آن ها دلخوش بود.
هرچند که به طور کلی با توجه به نوع ساختمان و تعداد طبقات آن، انتخاب لوله متفاوت می شود. اینگونه که ما باید لوله ای را انتخاب کنیم که برای کار خاصی در ساختمان مناسب باشد. انتخاب لوله مناسب برای فاضلاب و آبرسانی ساختمان اهمیت بسیار ویژه ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *