آشنایی با انواع اتصالات لوله سبز

اتصالات سبز از پلیمر پلی پروپلین ساخته می شود که به آنها اتصالات پلی پروپلین نیز گفته می شود. انواع اتصالات لوله سبز همچنین به نام اتصالات سفید نیز شناخته می شوند. این اتصالات به عنوان قدرتمندترین پلیمرها در صنعت پلاستیک شناخته می شوند. چراکه این پلیمر ساختار شیمیایی مخصوصی دارد که سبب کیفیت بالای آن شده است.

آشنایی با انواع اتصالات لوله سبز
خرید لوله و اتصالات
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید
لوله و اتصالات

ویژگی های انواع اتصالات لوله سبز

“انواع اتصالات لوله سبز” دارای ویژگی هایی هستند که سبب شده در صنایع زیادی مورد کاربرد قرار بگیرند. اتصالات سبز دارای ساختار شیمیایی بسیار با کیفیت و خاصی هستند. همچنین این اتصالات و لوله ها دارای انعطاف بالا و عدم ترک خوردگی می باشند. اتصالات سبز یا همان اتصالات پلی پروپلین در اجرای لوله کشی سرعت بسیار بالایی دارند و کار کردن با این لوله آسان است. و به همین دلیل این لوله ها در نزد لوله کش ها بسیار محبوب است.

ویژگی اتصالات سبز

انواع اتصالات لوله سبز

لوله و اتصالات لوله سبز دارای تنوع زیادی هستند که با توجه به قیمت لوله پلیکا سبب شده در قسمت های زیادی از ساختمان به کار برده شوند و سرعت انجام پروژه ها را بالا ببرند. از جمله انواع اتصالات لوله سبز می شود به این موارد اشاره کرد:

  • سه راه جوشیpp: این لوله از انواع اتصالات لوله سبز به شمار می رود و جهت گرفتن انشعاب استفاده می  شود در دو مدل و در سایزهای 20 الی 90 میلی متری ساخته می شوند.
  • زانو سفید جوشی: زانو سفید جوشی نیز یکی دیگر از انواع اتصالات لوله سبز می باشد و جهت تغییر جهت لوله استفاده می شود و در دو زاویه 45 و 90 درجه موجود است.
  • سه راه بوشن فلزی: این سه را به صورت پیچ به شیرآلات و اتصالات پیچی متصل می شود.
  • بوشن ساده: بوشن ساده برای متصل کردن دو لوله در سایزهای یکسان به کار می رود. 
  • بوشن تبدیلی PP: از بوشن تبدیلی برای کم کردن و یا زیاد کردن سایز لوله مورد استفاده قرار می گیرد. و یک سر آن کوچک تر است.
  • شیرفلکه سفید PP: از این لوله برای استفاده در سیستم هایی با لوله و اتصالات پلی پروپلین به کار می رود.
  • زانو بوشن فلزی دنده ای: این لوله دارای دو سر است که یکی سر آن ساده است و سر دیگر آن به صورت بوشن فلزی دنده ای می باشد.

خرید اتصالات سبز

کاربرد انواع اتصالات لوله سبز

اتصالات سفید یا همان اتصالات لوله سبز در هنگام خرید لوله و اتصالات و موارد بسیاری به کار می روند. از جمله: صنعت ساختمان سازی و صنعت لوله کشی ساختمان، استفاده در کارخانه های صنعتی، استفاده در عایق های الکتریکی، استفاده در سیستم های اسیدی و بازها، تاسیسات آب و فاضلاب و سیستم های آب سرد و گرم.

از اتصالات سبز در لوله کشی ساختمان، سیستم حرارتی خورشیدی، تاسیسات حرارتی، کشتی سازی، فاضلاب های صنعتی، هتل ها، بیمارستان ها، خطوط هوایی فشرده و محیط-های اسیدی و قلیایی نیز به کار می روند.

مزایای استفاده از اتصالات لوله سبز

انواع اتصالات لوله سبز دارای ویژگی های بسیاری هستند. این لوله ها در مقایسه با لوله های چدنی و سیمانی و گالوانیزه مزایای زیادی شامل  قیمت لوله و اتصالات دارند. این لوله ها از یک دیواره داخلی بسیار صاف تشکیل شده اند که به همین دلیل از مقاومت بالایی در مقابل جریان سیال برخوردارند. همچنین این لوله ها نسبت به لوله سیمانی ضخامت کمتری دارند. این لوله ها طول عمر بالایی دارند، در مقابل پوسیدگی مقاومت بالایی دارند، همچنین در زمان انجام کار دارای سرعت، سهولت و هزینه پایین هستند. خاصیت کششی و انعطاف پذیری بالایی دارند و در برابر مواد شیمیایی و بازها نیز مقاوم اند. این لوله ها در انواع متفاوت با سایز و کارکرد مختلفی در بازار موجودند. این لوله ها با توجه به ویژگی هایی که دارند برای استفاده در صنعت لوله کشی ساختمان، فاضلاب، انواع محیط های اسیدی و بازی و دیگر موارد به کار می رود.

لوله سبز دارای رسانایی حرارتی کم می باشد که برای سیستم های تامین آب سرد و گرم ایده آل می باشد. آنها همراه با عایق پشم شیشه در ساختمان ها استفاده می شوند که این امر سبب بهره وری بیشتر انرژی می شود. همچنین این لوله در مقایسه با لوله های سنتی، از دیواره یا سطح داخلی صاف تولید شده است که سبب تقویت استحکامی خوبی شده است. به همین دلیل این گزینه برای آب آشامیدنی مطمئن تر می باشد.

لوله سبز به گونه ای طراحی شده است که از طول عمر بالایی برخوردار می باشند. عمر آنها بیشتر از 50 سال است. همچنین این لوله ها در سیستم های آب سرد و گرم دوام بسیار خوبی از خود نشان می دهند. هم اینکه در برابر دما و سیستم های آب گرم ماندگاری بالایی دارند. لوله سبز از نظر ساختاری در مقابل ترک خوردن و شکستگی بسیار مقاوم می باشند.

همچنین یکی دیگر از مزایای این محصول این است که قیمت لوله و اتصالات لوله سبز بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. و شما با خرید لوله و اتصالات لوله سبز برای استفاده در واحد های مسکونی و اداری و تجاری می توانید هزینه مصرفی را کاهش دهید. قیمت لوله پلیکا نیز مانند این محصول بسیار به صرفه است اما این لوله در مقایسه با لوله پلیکا از ضخامت بیشتری برخوردار است 

مشخصات اتصالات لوله سبز

اتصالات لوله سبز که در گذشته با رنگ سبز تولید می شدند اما امروزه اکثر با رنگ سفید تولید می شوند از سایز 2/1 اینچ یا 20 میلی  متر الی 3 اینچ یا 90 میلی متر تولید می شوند. این اتصالات با وسیله برقی به نام اتو به یکدیگر متصل می شوند و برش لوله ها نیز با یک قیچی شبیه به اتبر صورت می گیرد. این کار بسیار آسان و سریع انجام می پذیرد. این اتصالات دارای مقاومت دمایی بالایی است و دمای ذوب این اتصالات 160 الی 180 درجه سانتی گراد می باشد و در مقابل اسیدها و بازها بسیار مقاوم می باشد.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn