هر آنچه باید درباره اتصالات پلی اتیلن بدانید

اتصالات پلی اتیلن

معرفی اتصالات پلی اتیلن به همراه مزایا و مشخصات آن

اتصالات پلی اتیلن رایج ترین پلاستیکی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. این یک پلیمر است که در درجه اول برای بسته بندی کیسه های پلاستیکی، فیلم های پلاستیکی، ژئوممبران ها و ظروف از جمله بطری ها و غیر استفاده می شد. اتصالات پلی اتیلن دارای ویژگی های مثب زیادی هم چون داشتن مقاومت بالا در برابر گرما هستند به همین دلیل اتصالات پلی اتیلن معمولا در صنایع مختلفی مانند ساختمان سازی استفاده می شوند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا شما را با این لوله پلیمری بیشتر آشنا کنیم.

انواع اتصالات پلی اتیلن کدامند؟

پلی اتیلن گلیکول پزشکی. PEG بسته به وزن مولکولی آن به عنوان پلی اتیلن اکسید (PEO) یا پلی اکسی اتیلن (POE) نیز شناخته می شود. ساختار PEG معمولا بیان می شود پلی اتیلن ترفتالات (یا پلی اتیلن ترفتالات)، PET، PETE، یا PETP یا PET-P منسوخ، رایج‌ترین رزین پلیمری گرمانرم است. قیمت این لوله ها با توجه به ساختار مقاومی که دارند مانند قیمت لوله پلیکا، بسیار مناسب می باشند.

پلی اتیلن دارای پیوند متقابل پلی اتیلن متقابل، که معمولاً به اختصار PEX، XPE یا XLPE نامیده می‌شود، شکلی از پلی اتیلن با پیوندهای عرضی است. بیشتر خرید لوله و اتصالات پلی اتیلن در خدمات ساختمانی استفاده می شود. (بخش تغییر فرمولاسیون به پلی اتیلن) روکش غذایی پلی اتیلن نام تجاری ساران ابتدا برای پلی وینیلیدین کلراید (PVDC) به همراه سایر مونومرها متعلق به داو کیمیکال بود. اتیلن وینیل استات پلی اتیلن چگالی برخی از ویژگی‌های پلی اتیلن با چگالی کم، اما براقیت بیشتر (مفید برای فیلم)، نرمی و انعطاف‌پذیری را دارد. همان طور که می دانید با توجه به این مشخصات قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن نسبت به دیگر لوله ها مناسب می باشد.

پلی اتیلن با وزن مولکولی فوق العاده بالا (UHMWPE، UHMW) زیر مجموعه ای از پلی اتیلن ترموپلاستیک است. همچنین به عنوان پلی اتیلن با مدول بالا، (HMPE) شناخته می شود، دارای فوق العاده ای است. (پلی اتیلن گلیکول 3350) همچنین به عنوان پلی اتیلن گلیکول (PEG) شناخته می شود، به عنوان دارویی برای درمان یبوست در کودکان و بزرگسالان استفاده می شود. همچنین برای تخلیه روده‌ها از قبل استفاده می‌شود. (پلی اتیلن ترفتالات دو محوره) یک فیلم پلی استری است که از پلی اتیلن ترفتالات کشیده شده (PET) ساخته شده است و برای بالا بودن آن استفاده می شود. (پلی اتیلن با چگالی بالا)دو نوع لوله HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) و PEX مقاوم‌تر در برابر حرارت (پلی اتیلن با پیوند متقاطع، همچنین XLPE) هستند. PE بوده است.

قیمت اتصالات پلی اتیلن چقدر می باشد؟

امروزه به خاطر ثابت نبودن دلار نمیتوان قیمت دقیقی را برای اتصالات پلی اتیلن ثبت کرد. مواد اولیه پلی اتیلن ها هم جز موادی هستند که وارد کشور می شوند. وبرایه اطلاعات بیشتر بهتر است که به سایت های که به صورت تخصصی در این زمینه مشغول به تولید محتوا و کار هستند پیام دهید. و بامشورت بامشاوران اطلاعات دقیقی به دست اورید.

قیمت اتصالات پلی اتیلن چقدر می باشد؟

اتصالات پلی اتیلن چه مزایایی دارند؟

 • لوله کشی و اتصالات لوله کشی سیستم های اختصاصی اتصالات مطبوعاتی را توزیع کنید. در مقایسه با سایر انواع اتصال، اتصالات پرس دارای مزایای سرعت نصب و ایمنی هستند. لوله (انتقال مایعات) (بخش اتصالات و شیرها) اتصالات معمولاً با استفاده از واشر تخصصی یا اتصالات O-ring انجام می‌شود. اتصالات لوله پلاستیکی شامل اتصالات لوله PVC، قالب اتصالات لوله PP / PPH، پلی اتیلن اکستروژن پلاستیک (بخش مزایا) در جهت قرعه کشی. در مورد پلی اتیلن و سایر پلیمرهای نیمه کریستالی، وقتی فیلم خنک می‌شود، در چیزی که به عنوان یخبندان شناخته می‌شود، متبلور می‌شود.
 • آبیاری قطره‌ای (بخش مزایا و معایب) کوچکتر ثانویه، اتصالات لوله) شیرهای کنترل دستی، الکترونیکی یا هیدرولیک و شیرهای ایمنی لوله پلی اتیلن با قطر کمتر (که اغلب نامیده می شود ) دو مهم‌ترین مزیت فناوری پشتیبانی شده، بهره‌وری بالا و کسر بالای پلیمر ایزوتاکتیک کریستالی است. سیم ویژگی‌های عایق دی‌الکتریک، برخی از ویژگی‌های الکتریکی کابل را تعیین می‌کند.
 • یک انتخاب رایج پلی اتیلن جامد (PE) است. پلی اتیلن کلروسولفوناته (csm) با نام تجاری هیپالون ثبت شده است. ساخت لوله‌های هیپالون (csm/cr) آسان است و می‌توان آن‌ها را ساخت. مواد مرکب (تغییر مسیر از انواع مواد کامپوزیت) و ماتریس به صورت پلاستیکی تغییر شکل می دهند. الیاف فلزی کاربردهای زیادی برای کار در دماهای برودتی دارند که یکی از مزایای کامپوزیت ها است.
 • (بخش ویژگی‌های مس) فرآورده های نفتی، رطوبت، آتش و مواد شیمیایی. PVC، نئوپرن و پلی اتیلن رایج‌ترین عایق‌ها هستند. محدوده پتانسیل از 12 ولت برای برق پروتز (تغییر مسیر از روی اتصالات پروتز) پروتزها برای راحتی بیشتر برای فرد قطع عضو، سبک وزن هستند. برخی از این مواد عبارتند از: پلاستیک: پلی اتیلن پلی پروپیلن اکریلیک جلیقه ضد گلوله (بخش طرح‌های غیر استاندارد زره سخت) ورقه ورقه پلی اتیلن با وزن مولکولی فوق العاده بالا با ماتریس Kraton رایج ترین است. درج محافظ اسلحه‌های کوچک (SAPI) و تقویت‌شده. آب فوق خالص (بخش بازیافت UPW در صنعت نیمه هادی) Williamson C و Burkhart M، “مزایای جوشکاری مادون قرمز لوله های پلی اتیلن برای کاربردهای صنعتی”، ارائه شده در کنفرانس لوله های پلاستیکی

کاربرد اتصالات لوله پلی اتیلن چیست؟

 • در این قسمت به تعدادی از کاربرد های اتصالات لوله پلی اتیلن می پردازیم:

  • اتصالات پلی اتیلن متقاطع، که معمولاً به اختصار PEX، XPE یا XLPE نامیده می شود، نوعی پلی اتیلن با پیوندهای متقابل است. عمدتاً در سیستم‌های لوله‌کشی خدمات ساختمان، سیستم‌های گرمایش و سرمایش تابشی هیدرونیک، لوله‌کشی آب خانگی، و عایق برای کابل‌های برق با تنش بالا (ولتاژ بالا) استفاده می‌شود. هم چنین از اتصالات لوله پلی اتیلن برای کاربردهای گاز طبیعی و نفت دریایی، حمل و نقل شیمیایی و حمل و نقل فاضلاب و دوغاب استفاده می شود. PEX جایگزینی برای پلی وینیل کلرید (PVC)، پلی وینیل کلرید کلردار (CPVC) یا لوله مسی برای استفاده به عنوان لوله های آب خانگی است.
  • اتصال یا آداپتور در سیستم‌های لوله برای اتصال بخش‌های مستقیم لوله یا لوله، تطبیق با اندازه‌ها یا اشکال مختلف، و برای اهداف دیگری مانند تنظیم (یا اندازه‌گیری) جریان سیال استفاده می‌شود. این اتصالات مانند اتصال انبساطی در لوله‌کشی برای دستکاری انتقال آب، گاز یا زباله‌های مایع در محیط‌های خانگی یا تجاری، در سیستمی از لوله‌ها یا لوله‌ها استفاده می‌شوند. اتصالات (به ویژه انواع غیر معمول) برای نصب به پول، زمان، مواد و ابزار نیاز دارند. و بخش مهمی از سیستم‌های لوله‌کشی و لوله‌کشی هستند.سوپاپ‌ها از نظر فنی اتصالات هستند، اما معمولاً به طور جداگانه مورد بحث قرار می‌گیرند.
  • لوله پلاستیکی یک بخش لوله ای یا استوانه توخالی است که از پلاستیک ساخته شده است. معمولاً، اما نه لزوماً، مقطع دایره‌ای است و عمدتاً برای انتقال موادی که می‌توانند جریان داشته باشند استفاده می‌شود – مایعات و گازها (مایعات)، دوغاب‌ها، پودرها و توده‌های جامدات کوچک. همچنین می توان از آن برای کاربردهای ساختاری استفاده کرد. لوله‌های توخالی در واحد وزن بسیار سفت‌تر از اعضای جامد هستند. لوله‌های پلاستیکی برای انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب، مواد شیمیایی، سیال گرمایشی و مایعات خنک‌کننده، مواد غذایی، مایعات فوق‌العاده خالص، دوغاب‌ها، گازها، هوای فشرده، آبیاری، استفاده می‌شود. 
  • پلی اتیلن یا پلی اتیلن (به اختصار PE؛ IUPAC با نام پلی اتیلن یا پلی (متیلن)) رایج ترین پلاستیکی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. این یک پلیمر است که عمدتاً برای بسته‌بندی (کیسه‌های پلاستیکی، فیلم‌های پلاستیکی، ژئوممبران و ظروف از جمله بطری‌ها و غیره) استفاده می‌شود. از سال 2017، سالانه بیش از 100 میلیون تن رزین پلی اتیلن تولید می شود که 34 درصد از کل بازار پلاستیک را تشکیل می دهد.
  • شکل پذیری یک ویژگی مکانیکی است که معمولاً به عنوان قابلیت کشش یک ماده توصیف می شود (مثلاً در سیم) در علم مواد، شکل‌پذیری با درجه‌ای تعریف می‌شود که یک ماده می‌تواند تغییر شکل پلاستیک را تحت تنش کششی قبل از شکست حفظ کند.شکل پذیری یکی از ملاحظات مهم در مهندسی و ساخت است که مناسب بودن یک ماده برای عملیات تولیدی خاص (مانند کار سرد) و ظرفیت آن برای جذب اضافه بار مکانیکی را تعریف می کند. برخی از فلزاتی که به طور کلی به عنوان انعطاف پذیر توصیف می شوند شامل طلا و مس هستند. با این حال، همه فلزات شکست انعطاف پذیر را تجربه نمی کنند زیرا برخی از آنها را می توان با شکست شکننده مانند چدن مشخص کرد. پلیمرها به طور کلی می توانند به عنوان مواد انعطاف پذیر در نظر گرفته شوند زیرا معمولاً تغییر شکل پلاستیک را امکان پذیر می کنند.
کاربرد اتصالات لوله پلی اتیلن چیست؟

خرید اتصالات لوله پلی اتیلن چگونه ممکن می شود؟

بهتره برای خرید به سایت ها و فروشگاه های که در حوزه مشغول به کار هستند سر بزنید و محصول مورد نظرتون خریداری کنید. می توانید از طریق انواع فروشگاه های اینترنتی نیز نسبت به دانستن قیمت این دسته از محصولات بپردازید.

مهم‌ ترین اتصالات پلی اتیلن کدامند؟

مهم ترین انها اتصالاتی اند که به اب ها مربوط میشن که مربوط به رود خانه هاودریاچه و دریا و اقیانوس ها که از این اتصالات استفاده منفی میکنن که باعث از بین رفتن اکوسیستم میشود زیرا از طریق انها مواد مضر وار اب ها میکنند.

ویژگی های اتصالات پلی اتیلن جوشی چیست؟

در لوله های پلی اتیلن به انواع اتصالات لوله های که به وسیله جوش به هم دیگر متصل می‏‌شوند، لوله پلی اتیلن جوشی می‌‏گویند. اتصالات لوله پلی اتیلن جوشی از مهم ترین و بهترین اتصالات پلی اتیلنی هستند و نقش مهمی را در لوله کشی‏‌ها ایفا می‏‌کنند. اتصالات جوشی پلی‏ اتیلن در اندازه‌‏های مختلف ساخته شده است و در پروژه‌‏های آبرسانی و کشاورزی و فاضلاب مورد استفاده واقع می شوند.

سوالات متداول

 1. لیست اتصالات پلی اتیلن از کجا مشاهده کنیم؟ از طریق انواع سایت های معتبر می توانید این لیست را مشاهده کنید.
 2. عکس انواع اتصالات پلی اتیلن از کجا مشاهده کنیم؟ از طریق جست و جو تصاویر گوگل می توانید از عکس ها را مشاهده کنید.
 3. نحوه بستن اتصالات پلی اتیلن را از کجا مشاهده کنیم؟ می توانید از طریق انواع ویدیو های موجود در سایت های معتبر این موارد را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *