نکات مهم در آموزش لوله کشی فاضلاب

همه می دانند که آب مورد نیاز برای ساختمان از راه سیستم لوله کشی تامین می شود، از این رو لوله کشی آب و فاضلاب یکی از امور مهم در ساختمان سازی می باشد که اجرای اصولی آن می تواند طول عمر ساختمان را بالا برده و از بروز خسارات هزینه بردار نیز جلوگیری کند. به همین دلیل برخی از نکاتی را که در آموزش لوله کشی فاضلاب مهم است را در اینجا بیان می کنیم تا در مواقع لزوم استفاده کنید.

 لوله کشی فاضلاب
خرید لوله پلیکا
برای اطلاع از به روزترین قیمت لوله پلیکا همین حالا کلیک کنید.
لوله و اتصالات

اصول لوله کشی فاضلاب

سیستم لوله کشی فاضلاب، لوله ای آب را در تمامی ساختمان توزیع می کند تا آب مصرفی را در مکان هایی مانند حمام، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه فراهم کند. همچنین این سیستم برای دفع فاضلاب از ساختمان نیز کارایی دارد. لوله کشی استاندارد از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است و سبب کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری و صرفه جویی در قیمت لوله پلیکا می شود. همچنین ایمنی را برای ساختمان شما فراهم می کند و سرعت آب و فاضلاب را در لوله ها کنترل می کند. در ادامه “آموزش لوله کشی فاضلاب” با ما همراه باشید تا با اصول لوله کشی ساختمان به صورت کامل و با جزییات آشنا شوید.

نکات لوله کشی فاضلاب

اصول لوله کشی ساختمان

  • اما اولین اصل در آموزش لوله کشی فاضلاب این است که لوله کشی نباید خیلی عمیق و یا خیلی سطحی باشد. قرار دادن لوله در عمق زیاد سبب آسیب دیدن لوله بر اثر فشار خاک می شود و تعمیر آن را نیز با مشکل مواجه می کند. همچنین اگر لوله به صورت سطحی در یک گودال معمولی تعبیه شود، نیاز به مراقبت بسیاری دارد و امکان داد با عبور ماشین آلات سنگین از روی گودال نشست کند و آسیب ببیند پس این نکته را در زمان  خرید لوله و اتصالات درذهن داشته باشید.
  • تامین کیفیت آب از راه شبکه های آب رسانی عمومی صورت می گیرد که این امر با رعایت قوانین و استانداردهای لازم در تامین آب شرب ممکن است. جهت استفاده از آب آشامیدنی سالم و بدون تغییر مزه و رنگ ابتدا باید در زمان خرید لوله و اتصالات،  لوله ها را  با توجه به قیمت لوله و اتصالات از جنس باکیفیت انتخاب نمود.  در صورت نصب لوله های بی کیفیت امکان نشتی آب وجود دارد و در کیفیت آب آشامیدنی نیز تاثیر می گذارد.
  • یک نکته دیگر که آموزش لوله  کشی فاضلاب باید رعایت شود این است که لوله کشی فاضلاب باید دارای ظرفیت مناسب باشد تا بدون گرفتگی و انباشته شدن فاضلاب، آنها را به فاضلاب شهری منتقل و از ساختمان دور نماید. توجه نکردن به ظرفیت لوله ها سبب انباشته شدن مواد جامد و رسوب درون آنها می شود، و در نتیجه لوله ای مسدود می شوند و نیاز به تخلیه پیدا می کنند.
  • در زمان لوله کشی باید به این نکته نیز دقت کنید که لوله در مکان های دور از انجماد نصب شوند، چرا که انجماد موجب ترک خوردن آنها و نشتی آب می گردد. علاوه بر آن مکان قرارگیری لوله ها باید در محلی باشد که بتوان به راحتی به آنها دسترسی داشت و در زمانی که به تعمیر احتیاج است بتوان لوله ها را برسی کرد.
  • نکته دیگری که در آموزش لوله کشی فاضلاب وجود دارد این است که لوله ای آب گرم و سرد در مکانی نصب می شوند که از خوردگی، سایش، انجماد، انفجار و یا دیگر عوامل در امان باشند. لوله کشی و اتصالات آن باید غیر قابل نفوذ باشند تا بتوان آنها را از آلودگی ها دور نگه داشت و به آسانی مورد استفاده قرار داد. همچنین این که مکان هایی که در مسیر لوله کشی قرار می گیرند باید در مقابل نشتی مقاوم باشند و به آسانی بتوان آنها را تمییز کرد.
  • برای دسترسی به میزان آب مورد نیاز باید از یک پمپ در ساختمان استفاده شود. تامین آب لازم جهت ساختمان های مسکونی و اداری باید بر اساس فشار استاندارد باشد.
  • همچنین اینکه برای استفاده از آب تمیز باید چند خروجی در ساختمان تعبیه شود تا در مواقع لزوم بتوان به آب مورد نیاز دسترسی پیدا کرد.
  • اجرای سیستم لوله کشی ساختمان و طراحی آن باید به گونه ای باشد که مواد زائد و فاضلاب از راه لوله ها وارد فاضلاب شود. در صورت وجود فاضلاب شهری در نزدیکی ساختمان، زهکشی ساختمان باید بر آن ریخته شود.

اصول اولیه در لوله کشی فاضلاب ساختمان

رعایت اصول اساسی در آموزش لوله کشی فاضلاب لوله کشی فاضلاب ساختمان بسیار اهمیت دارد. آنجه که در زمان انجام این کار باید رعایت شود این است که اتصال لوله ها به گونه ای باشد که از رسوب-گذاری داخل آنها جلوگیری شود. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت شود آب بندی و هوابندی صحیح آنها می باشد. در صورتی که آب بندی و هوا بندی لوله ها و اتصالاتشان به خوبی و درستی انجام نشود، سبب انتقال بوی بد به درون ساختمان می شود. انتخاب مسیر مناسب برای لوله کشی ساختمان در جهت جلوگیری از ترکیدگی لوله ها نیز از نکات بسیار مهمی است که باید به آن دقت کرد. در زمان نصب لوله ها باید دقت کنید که لوله ها به گونه ای قرار بگیرند که وزن زیادی بر آنها نباشد. قرار دادن یک وسیله مناسب در زیر آن می تواند مقاومت لوله را تا حد زیادی بالا ببرد.

سخن پایانی

همانطور که بیان شدن اجرای صحیح لوله کشی آب و فاضلاب بسیار مهم و حائز اهمیت است. و باید با دقت و رعایت یک سری اصول و نکات مهم انجام شود که این خود نیاز به آموزش لوله کشی فاضلاب دارد. و در غیر این صورت ممکن است که پس از مدتی دچار مشکلاتی مانند تعمیز یا تعویض لوله شوید که این خود هزینه اضافی را با خود برای شما به همراه دارد. یک نکته ای که در بالا نیز ذکر شد این است که در زمان خرید لوله و اتصالات حتما سعی کنید که از محصولات با کیفیت خریداری نمایید. در بین قیمت لوله و اتصالات میتوان گفت که قیمت لوله پلیکا هم بسیار مناسب است و همچنین از کیفیت بالایی برخوردار است که این می تواند یک انتخاب خوب برای شما باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp